Češi mění své prázdninové preference


Češi rádi cestovali do zahraničí, a to i do velmi neobvyklých destinací. Jakoby, si potřebovali vykompenzovat dlouhá desetiletí, kdy bylo možné vycestovat jen na výjezdní doložku.

cesta


V posledních letech ovšem začínají mít Češi stále více strach a obávají se do zahraničí cestovat. Zvlášť došlo k výraznému poklesu zájmu v těchto zemích: Egypt, Tunis, Maroko, Turecko. Také vzdálené destinace jako Thajsko a Srí Lanka už nejsou tak aktuální jako dříve. Rovněž jižní evropské státy jako například Španělsko a Řecko nejsou tak v kurzu jako dříve. Výhodou je, že se to projeví na výrazně nízkých cenách. Je celá řada lidí, kteří mají pro strach uděláno a do těchto destinací tak či tak vyrazí, a ještě budou šťastni, že výrazně ušetřili.

 

město


Když máte strach jet na dovolenou


Hodně lidí to ovšem má docela jinak, a to především lidé, kteří mají rodinu a bojí se hrozby terorismu, uprchlíků a podobně. Proto je stále více v kurzu tuzemská dovolená. Je zcela běžné, že například takové chalupy jsou rezervované rok i více dopředu, turistické hotely a penziony na tom nejsou o mnoho lépe. Pokud plánujete dovolenou v tuzemsku, tak na ni myslete opravdu s ročním předstihem.

Kromě dovolené v tuzemsku je stále větší zájem například o Slovensko a tamní přírodu. Rovněž lidé stále více přicházejí na chuť Maďarským termálům. A v neposlední řadě po dlouhých desetiletích cestují k moři do Polska. Tamní moře je sice celkem studené, ale prostředí je nádherné, ceny jsou velmi nízké a přátelské, a hlavně se tam lidé cítí bezpečně.

krumlov


Pokud nechcete být příští prázdniny doma, je nejvyšší čas se nad vším hezky zamyslet a vše naplánovat, rezervovat, případně zaplatit zálohy. Dovolená je velmi důležitá a byla by škoda o ni přijít jen proto, že jste některé skutečnosti prostě tak trochu podcenili.

 

Podobné téma najdete také v tomto článku: https://www.oveo.cz/cesi-a-letni-sezona.

Češi mění své prázdninové preference
4.3 (86.67%)3