Je vhodné jíst při dietě ovoce?


Jistě častá otázka každé dospívající dívky či ženy, která se rozhodne zeštíhlit svou linii a držet dietu. Kde je ale pravda? Je ovoce při dietě skutečně nevhodné? Podívejme se na to podrobněji:
 mix ovoce
5 důvodů proč je vhodné zařadit ovoce do jídelníčku i při dietě:
·         Zdroj vitamínů a minerálů – přirozená podpora imunity
·         Zdroj vlákniny  – podpora peristaltiky střev a jejich čištění
·         Velké množství enzymů – pomáhají štěpit sacharidy (cukry)
·         Ovoce je chutná a navíc i zdravá dopolední /odpolední svačinka
·         Ideální náhrada za čokoládovou tyčinku nebo chipsy
 
1 důvod proč ovoce při dietě raději vynechat:
·         Větší množství sacharidů (cukrů)- nic víc
 
Velkým plusem ale určitě je, že se jedná o cukr přírodní (průmyslově nezpracovaný). Ovoce sice obsahuje sacharidy, proto je sladké, ale pokud si vyberete vhodné druhy i pro diety, nemůžete pak udělat nic lepšího než si dát odpolední ovocnou svačinku. A tu ocení nejen váš mlsný jazýček ale i vaše tělo, které nějaké ty sacharidy pro správnou funkci určitě potřebuje. Jíst úplně bez sacharidů (cukrů) totiž nemůžete, byli byste pak úplně bez energie. Takže dieta s ovocem při dodržování určitých pravidel určitě ano a pokud vás zajímá, o jaká pravidla se jedná a jaké ovoce bude tím nejideálnějším, tak čtěte: {LINK}
 
Bude lepší ovoce v bio kvalitě?
Dobrá otázka, na kterou ale neexistuje jednoznačná odpověď. Co je totiž v dnešní době bio kvalita? Nálepka na ovoci? Nejlepší zárukou kvality je bezpochyby ovoce vypěstované na vaší zahrádce, bez pesticidů a zářivek. A pokud zahrádku nevlastníte je možnost navštívit různé farmářské trhy a koupit čerstvé ovoce přímo tam od místních ovocnářů.
 krájená nektarinka
S tím souvisí i dostupnost ovoce, pokud vám záleží na kvalitě, kupujte dané druhy jen v jejich sezóně. Ovoce dovezené ze zahraničí vypadá možná také hezky, ale chuť je často o ničem, navíc se i docela prodraží. Jahody, které koupíte v lednu v supermarketu, nebudou rozhodně tak dobré jako jahody z vaší zahrádky či z trhu v červenci.

Je vhodné jíst při dietě ovoce?
Ohodnoťte příspěvek