Proč je Portugalsko jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací v Evropě?

Středověké hrady, dlážděné vesnice, okouzlující města a zlaté pláže. Z Portugalska si můžete přivézt spoustu zážitků. Historie, skvělé jídlo a idylické scenérie jsou jen začátky.

muž v jeskyni

Portugalsko, oficiálně Portugalská republika, je země, která se nachází převážně na Pyrenejském poloostrově v jihozápadní Evropě. Je to nejzápadnější suverénní stát kontinentální Evropy. Je ohraničeno Atlantickým oceánem a severním a východním Španělskem. Jeho území zahrnuje také Atlantické souostroví Azory a Madeiru – autonomní oblasti s jejich regionálními vládami. Portugalsko je nejstarším státem na Pyrenejském poloostrově a jedním z nejstarších v Evropě. Hrubý domácí produkt stále stoupá a zároveň klesá nezaměstnanost, a časy, kdy mladí utíkali kvůli práci a studiu do zahraničí jsou pryč.

V Portugalsku vládne středomořské klima a je jednou z nejteplejších evropských zemí: průměrná teplota se pohybuje od 8-12 ° C v horském vnitrozemí a od 16-18 ° C na jihu a v povodí řeky Guadiana.
stín kamenů

Cestovní ruch je v zemi i nadále jedním z hlavních zdrojů příjmu, a tak portugalský cestovní ruch s pomocí ministerstva ekonomiky zahájil v posledních letech iniciativu na podporu inovativních obchodních modelů a snaží se, aby země byla pro mládež ještě atraktivnější. Webový summit, největší technologická konference v Evropě, se koná každoročně v Lisabonu od roku 2016 s více než 70 000 mezinárodními účastníky. Správně fungující síť WLAN lze nalézt ve všech vzdálených oblastech země. Portugalsko v celoevropském měřítku boduje v nabídkách bezbariérového cestování a poskytuje spoustu zážitků spojených s gastronomií.

Lisabon a Porto, Portugalská vlajková města, jsou více populární než kdy jindy. V důsledku toho se v posledních dvou letech náklady na ubytování výrazně zvýšily. Mnoho obyvatel v Lisabonu pronajímá se státní podporou svůj byt na platformách, jako je Airbnb, a poskytuje jim to solidní příjem navíc, nebo je to pro ně dokonce hlavní příjmem. Není tedy na co čekat a navštivte Portugalsko dřív, než ceny ještě stoupnou!