Španělská pevnina – Andalusie

Vyhledáváte během vaší dovolené vzrušující dobrodružství, zážitky a poznávání nových a něčím zajímavých míst? Pak je pro vás španělská pevnina – oblast Andalusie jako stvořená. Tato oblast je totiž ideálním místem pro strávení vaší ideální dovolené. Andalusie leží na jihu Španělska a je ohraničená na severu i na jihu pohořím. V této oblasti na vás čeká opravdová exotika se vším všudy, a ještě mnohem více.
španělsko granada
V oblasti Andalusiena vás čekají krásné a dlouhé písčité pláže, které zaujímají 300 km pobřeží, průzračně čisté moře, zajímavé maurské památky, hrady, paláce, písečné duny, malebné vesničky a různé přírodní úkazy – například soutěska El Chorro, národní park Doňana, evropská poušť Tabernas, pláž Bolonia s písečnými dunami, malebné vesničky s typicky bílou barvou. úchvatné pláže s útesy nebo jeskyní obydlí v Guadisu. Pokud patříte mezi obdivovatele kostelů, pak určitě musíte navštívit město kostelů Carmona. Dominantou hlavního města Almería pak je pevnost s výhledem na chudou arabskou čtvrť.
Na místní kuchyni si rozhodně pochutnáte. Zahrnuje převážně ryby a mořské plody, olivy, citrusy a mandle, jehněčí nebo skopové maso a také místní specialitu – studenou polévku Gazpacho, sušenou šunku a další chutná jídla.
domy v kopci
Andalusie toho ovšem nabízí ještě mnohem více, vydejte se proto za novými zážitky a dobrodružstvím, objevovat krásy této překrásné španělské oblasti. Na své si zde přijdou lidé všech generací. Andalusie – to je krásná a rozmanitá dovolená se vším všudy.
Zamiřte třeba do Costa de Solneboli „Pobřeží slunce“ se rozprostírá u pohoří Sierra Blanca. Jsou tu krásné pláže lemované skalisky a palmami a úchvatné přírodní scenérie. Především má také tato oblast co nabídnout v oblasti historických památek – můžete obdivovat různé katedrály, basiliky, kostely a další.
Andalusie vás zkrátka okouzlí a uchvátí vás svými krásami.