V Burnley potkáte čarodějnice i fotbalisty

Městečko Burnley se dá se hustotou populace srovnat s Českými Budějovicemi. Nalezneme ho v severnější části Anglie. Jako orientační bod si můžeme zvolit například Manchester, který svojí velikostí Burnley zastínil.

chodník brečících kamenů

Čarodějný kopec

·         Jestli patříte mezi příznivce turistiky, rozhodně se vypravte na PENDLE HILL. Kopec se nachází v těsné blízkosti Burnley a poskytne vám uchvacující výhled na město i okolí.

·         Po výšlapu do výšky téměř šesti set metrů nad mořem můžete spatřit hned několik mohyl, které zde vytvořili místní obyvatelé, aby se jednalo o horu a ne kopec. Jen jedna z nich ovšem označuje nejvyšší bod.

·         Toto místo je také známo čarodějnickými procesy v 17. století a nadpřirozenými silami. Mnoho návštěvníků sem proto zavítá především o Halloweenu.

 dům čarodějnice

Po stopách tamějších vod

·         Procházka podél řeky Brun vám nezabere moc času. Jedná se totiž o nejkratší řeku Anglie. Jedna z verzí zní, že právě podle této řeky bylo pojmenováno i celé město.

·         V Burnley se také nachází spletité vodní kanály.

 

Oblíbený fotbalový tým prince Charlese

·         Angličani jsou známí především svým fotbalovým duchem. Určitě do tamější komunity zapadnete, pokud navštívíte zápas fotbalového klubu FC Burnley. Místnímu týmu fandil například i princ Charles.

·         Budete-li mít po zápasu dost sil, můžete navštívit fotbalové muzeum klubu. K vidění jsou mimo jiné historické fotografie, poháry a předešlé dresy.

 míč na prázdném stadionu

Do Anglie za průmyslem

·         V období Průmyslové revoluce se toto město stalo jedním z nejproduktivnějších měst v celé Anglii.

·         V místní textilní fabrice se nachází jediný funkční spřádací stroj poháněný parou. V interiéru se též natáčely záběry filmu „Králova řeč“.

·         Burnley je v dnešní době sídlem BooHoo, druhé z nejrychleji rozvíjejících se textilních firem v zemi. Nemalé množství Čechů, Poláků a Slováků sem odešlo za prací. Není tedy divu, že se zde potkáte s našincem nebo jedním ze sousedů!