Velkou roli hraje i osvícení vozidla

Na silnicích je čím dál tím větší provoz, nejhorší období je zřejmě během letních měsíců, kdy jsou prázdniny a dovolené. Mnoho lidí tak vyráží na výlety, různé výstavy, ale i na noční představení v letních kinech, případně na koncerty. Nepomáhají tomu ani opravy silnic, které se udělat musí, ovšem mnohdy i to je příčinou dopravních nehod, hlavně ze strany řidičů, kteří včas nezaregistrují překážku nebo nařízený směr jízdy.
chevrolet spark.jpg

Je velmi důležité si zkontrolovat stav svého vozidla, než vůbec usedneme za volat. Ačkoliv se to může jevit jako banalita, ani s jednou svítící žárovkou není vhodné vyjet. Proto je lepší si zakoupit rezervní, pro případ nutné výměny. Pokud se defekt objeví během cesty, tak by nikdo neměl váhat odbočit na první čerpací stanici a tento problém napravit. Bezpečnost je na místě a pravidlo být viděn a také dobře vidět by mělo být pro každého prioritní. Tato teorie platí i v případě správně fungující kontrolky brzdového světla. Pokud se objeví překážka, řidič, který ji doposud nevidí, snadněji zareaguje na vozidlo jedoucí před ním, pokud začne brzdit. V tomto případu se dá snadno zabránit řetězovým dopravním nehodám.
auto světla.jpg


V noci se dá jezdit jako ve dne


Kvalitní žárovky, které mají nejmodernější technologii, dokážou vydat takové světlo, které odpovídá dennímu svícení.  To je naprosto ideální, aby řidič nejen dobře viděl na cestu, ale pak také snadněji zaznamená překážky, krajnice, neoznačené chodce, divokou zvěř, případně jiné dopravní značení. Navíc se tolik při noční jízdě nebo špatné viditelnosti nevyčerpá s namáháním svého zraku, tudíž jeho jízda je daleko bezpečnější. Navíc, když bude dokonalá souhra mezi reflektory a žárovkou, to je pak ještě nejkvalitnější rozložení světla na silnici, proto by se nemělo podceňovat ani seřízení světel, případně jejich kontrola v servisu. Tím se může snadno předejít i oslňování protijedoucích vozidel. Při koupi žárovek by neměla hrát roli jejich finanční částka, ale spíš co dovedou a rozhodně bude lepší vsadit na značkovou kvalitu, než na anonymní žárovky. Pár ušetřených korunek za to rozhodně nestojí!